Úkoly 3. třída

Školní družina- úkoly k nahlédnutí ZDE

Kapacita zimního pobytu v Ostružné je již naplněna. Podmínkou účasti je zaplacení zálohy v uvedeném termínu. Případní další zájemci budou vedeni jako náhradníci.

U mladších žáků se ve škole vyskytly vši. Prosíme o zvýšenou opatrnost a kontrolu.

Zkontrolujte, prosím, podepsání obsahu pouzdra, zvláště doporučujeme podesat pera.

Mám dobře vybavený kufřík na všechno tvoření?

-          kufřík

-          velká pracovní podložka (chybí dětem s číslem - 11, 13)

-          sklenička od kojenecké výživy nebo vhodný kalíšek na

vodu (chybí dětem s číslem - 13)

-          pracovní tričko (chybí dětem s číslem - 11)

-          temperové barvy, vodové barvy

-          plochý a kulatý štětec č. 10 nebo 12 (popř. k tomu i nějaký

menší)

-          nůžky, Progressa (chybí dětem s číslem 2, 8, 13), voskové pastely (chybí dětem s číslem  11, 13)

-          lepidlo – nejlépe vysunovací

A všechno podepsané.

Webové odkazy

na procvičování učiva ČJ, M a AJ:

ČJ:

https://www.gramar.in/cs/#1 Lze trénovat vše.

http://rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk-2rocnik.html - lze trénovat vše
http://rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk-3rocnik.html - zatím pouze párové souhlásky a abeceda.

M:

vše z 2. pololetí 2. ročníku)
http://rysava.websnadno.cz/Matematika-3rocnik.html - není ke škodě trénovat 1. pololetí 3. ročníku
https://www.matika.in/cs/ (Hravá matematika - Hejného metoda)

AJ:

Numbers 1 - 10:
HAPPY HOUSE 1

HAPPY HOUSE 2

COLOURS _BARVY

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Domácí úkoly:

19. 10. Domácí úkol: M - dokonči tabulku, ČJ - PS 15/ 10
Úkol na každý den (do odvolání): Čti nahlas minimálně 10 minut denně (klidně natahujte stopky). Dbej na to, abys četl/a správně a plynule. Dodržuj délku samohlásek a intonaci na konci vět.
Dobrovolné: AJ - PS 11 (dovybarvuj)

18. 10. Domácí úkol: Doplň opravy v sešitech Č a M
Dobrovolné: M - tabulka

17. 10. Domácí úkol: ČJ - lístek (vyplnit + nalepit do sešitu ČJ)
Dobrovolné: M - lístek

16. 10. Domácí úkol: M - učebnice s. 13/ 4 do sešitu M (dokonči)
Dobrovolné: ČJ - lístek (kořeny slov)

15. 10. Domácí úkol: Č - Vymýšlej do sešitu ČJ slova příbuzná a tvary slova LED
Dobrovolné: M - tabulka (libovolně)

12. 10. Domácí úkol: Č - Písanka s. 9, M - trénuj řadu násobků 6
Dobrovolné: Č - PS 14/ 7

11. 10. Domácí úkol: Dokonči 1 sloupec v tabulce
Dobrovolné: A - Dokresli svoji rodinu do sešitu

10. 10. Domácí úkol: ČJ - Písanka 1 s. 2

9. 10. Domácí úkol: M - list (vybarvovačka)

8. 10. Domácí úkol: Č - Písanka 1. díl s. 1
Dobrovolné: Dovybarvuj mandaly

5. 10. Domácí úkol: Č- učebnice 25/ 11 do sešitu Č (3 slova ke každému)
Dobrovolné: M - tabulka

4. 10. Domácí úkol: TRÉNINK násobilky (2, 3, 4, 5, 10)
Dobrovolné: Č - PS 11/ 9

2. 10. Domácí úkol: ČJ - PS 12/ 1, dočíst příběh v Čítance na str. 14 - 16
Dobrovolné:
 Č - PS 12/ 1 (vymýšlej další slova příbuzná - piš přímo do PS vedle sítí)

1. 10. Domácí úkol: opravy v sešitech Č - DIKTÁTY, M - TESTY

Dobrovolné: A - PS s. 7

27. - 30. 9. Domácí úkol: M - Trénink násobilky
Dobrovolné: PL (ČJ i M) - libovolný počet cvičení

26. 9. Domácí úkol: M - PS 11/ 31
Dobrovolné: M - sešit M: SÚ
* Zítra budeme psát 2 SÚ na známky.

25. 9. Domácí úkol: Č - učebnice 20/ 18 do sešitu Č (přepis + odůvodnění), opravy v sešitě Č
Dobrovolné: Č - PS 11/ 8

24. 9. Domácí úkol: M - učebnice s. 9/ 30 do sešitu M2
Dobrovolné: M - TRÉNINK násobilky (V průběhu týdne se nechej vyzkoušet.)

21. 9. Domácí úkol: Č - PS 9/ 4
Dobrovolné: M - tabulka (trénink násobilky) --> libovolný počet sloupců (1 sloupec = 1 kamínek)

19. 9. Domácí úkol: Č - PS 8/ 1
Dobrovolné: Č - PS 5/ 5

18. 9. Domácí úkol: M - PS 8/ 20 + kdo nestihl, dokončí  8/ 19
Úkol na každý den (do odvolání):
Dobrovolné: M - PS 8/ 21 (sova)

17. 9. Domácí úkol: M - PS 7/ 15, 16
Dobrovolné: ČJ - list (ZÁŘÍ): dokresli obrázek

14. 9. Domácí úkol:
ČJ - PS 6/8 + Kdo nestihl, opraví v sečitě ČJ.
Dobrovolné: ČJ - PS 7/ 9

13. 9. Domácí úkol: M - PS 7/ 17
Úkol na každý den (do odvolání):
Dobrovolné: AJ - PS s. 5 (dovybarvuj obrázky)

12. 9. Domácí úkol:  ČJ - PS 4/2,
Dobrovolné: AJ - PS s. 5 (dovybarvuj obrázky)

11. 9. Domácí úkol:  M - učebnice 7/ 15 do sešitu M
Úkol na každý den (do odvolání): Čti nahlas minimálně 10 minut denně (klidně natahujte stopky). Dbej na to, abys četl/a správně a plynule. Dodržuj délku samohlásek a intonaci na konci vět.

10. 9. Domácí úkol:  M - PS 4/ 4
Dobrovolné: M - PS 4/ 2

7. 9. Domácí úkol:  Č - učebnice 8/ 9 (přepiš do sešitu ČJ a slova, která mají více než 2 slabiky, podtrhni).

4. 9. Domácí úkol:  Každý z vás si dnes vybral své celoroční téma (název v DENÍČKU).  Tvým úkolem bude namyslet a zapsat 5 otázek, na které bys v průběhu roku rád zjistil odpověď pomocí encyklopedií nebo internetu. Pozor! Tvoříš pouze otázky, žádné odpovědi.
(Př. Pokud jsem si zvolil téma PTÁCI, mohu tvořit otázky jako: ,,Umí všichni ptáci létat? Proč má datel zbarvenou hlavičku? Kolik mláďat může mít sýkorka? Čím se živí sojka? Kolik cm měří největší papoušek?......)
Pozn.: Piš do sešitu ČJ

Informace o organizačních záležitostech školního roku 2018/2019

Odkaz TV magazín Kahan 42. minuta