Domácí úkoly- 1. třída

 Milí prvňáčci, jsem moc ráda, že jsem vás dnes po dlouhé době zase skoro všechny viděla. Děkuji za dárečky a kytky a přeji vám i vašim rodičům krásné prázdniny. Doufám, že se v září zase ve zdraví setkáme ve 2. třídě.

Zatím AHOOOOJ!

Paní učitelka Míla  :)

P.S. A pokud se budete nudit, nezapomeňte na dobrovolný úkol - poproste rodiče o sešit a založte si prázdninový deník. Stačí napsat každý týden 1 - 2 věty. A nezapomínejte na čtení. :)

24. 6.

Máme dokončenou velkou matematiku a písanku. Malou matematiku můžete využít k procvičování o prázdninách. Ve slabikáři jsme dnes přeskočili na str. 39 - básnička Prázdniny, na str. 40 jsme dělali cv. 5 - povídali jsme si, kam pojedeme o prázdninách. Slabikář budeme dál využívat na začátku 2. třídy.

Zítra si děti vezmou jen batůžek se svačinou, pitím, pouzdrem a igelitku na výkresy.

Vysvědčení se rozdává v pátek od 8 do 8,30 hod. Je třeba donést podepsané potvrzení o zdravotním stavu (jen děti, které nechodily do školy). Družina bude fungovat jako obvykle. Obědy jsou hromadně odhlášeny, pokud zůstane dítě do oběda, nahlašte si ho u paní Kučové.

Pokud nechcete pouštět dítě na hromadné rozdávání vysvědčení, můžete se stavit od 9 do 11 hodin.

19. 6.

 

Dnes jsme byli pilní:

 

Slabikář str. 24

 

Písanka str. 36 - 37

 

Matematika str. 58 - 59

 

V úterý si uděláme delší výšlap na Bučín k paní učitelce Mirečce. Pojedeme autobusem v 7,30 na Hlínu, odtud na Bučín,  zpět půjdeme rovnou do Neslovic. Vrátíme se mezi půl druhou a druhou hodinou, obědy jsem odhlásila. Do batůžku nabalte svačinu na cestu, pití, něco na opékání k obědu, pláštěnku, repelent, 2 Kč na autobus. Odchod ze školy v 7,20.

V pondělí si doneste igelitku, odnesete si všechno ze své krabice a výkresy.

18.6.

Dnes jsme měli ospalý den, ale přesto jsme stihli ve Slabikáři str. 23, v Písance str. 35 a v matematice str. 57. :)

Zítra bychom chtěli jít o půl desáté k rybníku zkontrolovat žabky, tak snad nám nebude pršet.

16. 6.

Jsem moc ráda, že jsme se sešli v téměř plném počtu. :) Protože jsme spěchali na indiánské, moc jsme toho nestihli: Písanka str. 34, ve velké matematice jsme dodělávali str. 60.

Zítra si uděláme výšlap kolem Rybičkové skály k cihelně a zpět. Vracíme se na oběd. Do batůžku pití, svačinu, pláštěnku, repelent. Odcházíme ze školy v 7,45.

ŘEDITELSKÉ VOLNO - informace

15. 6.

Ahoj děti, blíží se nám prázdniny, už rychle doděláváme zbytky:

Slabikář str. 22

Písanka str. 33

Matematika str. 56, rychlíci str. 60

Zítra se uvidíme na Indiánském hřišti. :)

12. 6.

Dnes jsme rychle pracovali, abychom mohli vyběhnout ven:

Slabikář str. 21

Písanka str. 32

Matematika str. 55

Přes víkend můžete číst z knížky. Užijte si sluníčka, sluníčka! :)

Podle poslední předpovědi počasí se uskuteční naše vycházka na Indiánské hřiště v úterý 16. 6. v 9 hodin. :)

11. 6.

Dnes máme hotovo:

Slabikář str. 20

Písanka str. 31

Matematika str. 54

10. 6.

Dnes jsme stihli:

Slabikář str. 18 - 19

Písanka str. 30

Matematika str. 53 + malá (kdo co stihl)

Psali jsme také diktát. :)

9. 6.

Dnes se nám stalo to, čeho jsem se od začátku bála - hned ráno nám vypadla wifina. Stihli jsme se jenom pozdravit na skypu. Snad to zítra bude lepší. Dneska jsme stihli:

Písanka str. 29

Slabikář str. 17

Matematika velká str. 52, malá jak kdo stihl :)

Děkuji za rychlé odpovědi na můj e-mail. Zatím všichni souhlasí, vypadá to na úterý. :)

8. 6.

Ahoj broučci,

dnes máme zamračený den, tak jste toho možná doma stihli tolik jako my :)

Matematika str. 50 - 51

Slabikář str. 15 - 16 (kdo je velká šikulka, může cvičení psát psacím písmem)

Písanka str. 28

S dětmi ve škole jsme se domluvili, že si doma ještě jednou přečtou pohádku na str. 15. :)

5. 6.

Zdravíme všechny spolužáky, kteří zůstávají doma a nemůžeme se s nimi pozdravit ani přes Skype. Dneska jsme využili deštivého počasí a pracovali jako draci, abychom příští týden mohli podniknout zase nějaký výlet. :)

Slabikář str. 13, 14

Písanka str. 26, 27

Matematika str. 49

4. 6.

Dnes jsme stihli:

Písanka str. 25

Slabikář str. 12

Matematika str. 48

Byli jsme u rybníka pozorovat pulce. :)

2. 6.

Zítra s námořníky vyplujeme na výlet. :) Pojedeme autobusem na Hlínu k hájence, odtud půjdeme pěšky zpět do školy. Ze školy budeme odcházet v 7,20, děti mohou přijít přímo na zastávku k úřadu v 7,30 (autobus odjíždí v 7,35). S sebou batůžek se svačinou, pitím, pláštěnkou (můžeme ji využít na sednutí, kdyby bylo vlhko), 2 Kč na autobus, příp. repelent. Do školy se vrátíme na oběd v 11.15.

Trosečníci, vy máte zítra volno, příp. dodělejte, co vám zbylo ze dneška. :)

Dnes jsme stihli:

Slabikář str. 10 - 11

Písanka str. 23 - 24

Matematika str. 47, malá - co stihneš, my už jsme někteří na str. 30 - 31 :)

1. 6.

AHOJ SLUNÍČKA, PŘEJI VÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍMU SVÁTKU. :)

Dnes jsme toho stihli hodně, abychom si mohli udělat ve středu volno na výlet:

Slabikář str. 8 a 9 (na str. 9 jsme slova dopisovali psacím písmem, kdo zvládne, může také)

Písanka str. 22 (Hádanka: Našla v oříšku šaty. Kdo je to?)

Matematika str. 45, 46

29. 5.

Slabikář str. 6 - 7

Písanka str. 21 (hádanka: Má zlaté parohy a zachránil Smolíčka před Jezinkami. Kdo je to?)

Matematika str. 43 - 44

28. 5.

Stránka ve slabikáři - čteme IC na rychlost

Slabikář str. 5, Písanka str. 20 (Hádanka na poslední řádek: Je to zvíře, které vozilo Budulínka na ocásku. Co to je?)

Matematika str. 42 (pozor, ve cv. 1 čísla v růžovém rámečku musí mít součet 10), rychlíci: malá matematika str. 26 - 27

27. 5.

Dnes jsme stihli:

Slabikář str. 4, Písanka str. 19, Matematika str. 41, malá pro rychlíky str. 26, 27

Písanka poslední řádek - odpověď na hádanku: Dává nám vlnu na svetr. Kdo je to?

26. 5.

Úkol pro všechny: zkus si otevřít odkaz Stránka ve slabikáři, rozklikni si čtení na rychlost u Pohádky o písmenkách (IC úplně nahoře), zvol si rychlost 1 a zkoušej číst. Potom si můžeš rozkliknout čtvereček s velkým psacím A, otevře se ti stejný text psaný psacím písmem, můžeš zkusit také číst.

Ahoj trosečníci, tohle jsme dnes stihli ve škole:

Slabikář str. 3

Písanka str. 18

Stránka ve slabikáři - můžete využít IC.

Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko

Písnička - Vozilo se na jaře

Povídali jsme si, jak pomáháte vy rodičům nebo prarodičům na zahradě. Zaseli jsme si na misku do vaty semínka, abychom mohli pozorovat, jak budou klíčit.

Matematika str. 40, malá str. 24 - 25 (jak kdo stihl)

 

V písance na předposledním řádku píšeme pouze odpověď na otázku. Např. str. 18 si přečtu: Cilka jede na kole k Míle. Na čem Cilka jede? Píšu celou větou odpověď: Cilka jede na kole. (je to věta, na konci musí být tečka!!!)

Na poslední řádek píšeme odpověď na hádanku: Je to žluté a kyselé, dáváme to do čaje. Co je to? Odpověz celou větou.

25. 5.

POKUD SE DOMA BUDETE ODPOLEDNE NUDIT, MŮŽETE VZÍT KNÍŽKU NEBO MALOU AGÁTU A ČÍST SI. :)

AHOJ TROSEČNÍCI, DNESKA JSME STIHLI V MATEMATICE STR. 39, V MALÉ MATEMATICE STR. 23, V PÍSANCE STR. 17 - NA POSLEDNÍ ŘÁDEK JSME PSALI CELOU VĚTOU ODPOVĚĎ NA HÁDANKU: JE TO MLÁDĚ SLEPICE A ZAČÍNÁ TO NA K. ČETLI JSME PRO KONTROLU ZE ZELENÉHO SLABIKÁŘE (PŘEDLOŽKU DOHROMADY SE SLOVEM!), HRÁLI JSME DOMINO NA PROCVIČENÍ ČTENÍ, ČETLI JSME SI SAMI Z KNIHY. ROZSTŘÍHALI JSME SI TAKÉ KARTIČKY SE SLOVY (VOLNÝ LIST) ZE ZELENÉHO SLABIKÁŘE A PŘIŘAZOVALI JSME JE K OBRÁZKŮM.


Provozní podmínky ZŠ Neslovice od 25.5. 2020


24. 5.

Zdravím všechny prvňáčky i jejich rodiče!

Zítra nás čeká Den D. :) Protože zatím máme jen mlhavou představu, jak to bude vypadat, mám pro vás informace k tomu, jak by to mělo vypadat. :)

Děti, které jdou do školy, si zítra vezmou Slabikář 2. i 3. díl, Písanku 2. a 3. díl (někteří mají 2. díl už ve škole zkontrolovaný), Matematiku 3. díl a malou matematiku, sešit do češtiny, deníček a zápisníček, pouzdro. Učebnice si budeme nechávat ve škole v lavici. Protože je nás jen šest, budeme spojeni se třeťáky (ti jsou čtyři). Ti tam ale mají k ruce paní asistentku. My se budeme normálně učit, jen si trochu upravíme rozvrh. Ale to se domluvíme zítra. Ráno kolem půl osmé zapnu Skype, pokud nám to nespadne, mohou se připojit k výuce děti doma. Zítra ale budeme asi hodně povídat. :) Vyučování končí v 11.15, naobědvaní budeme asi něco po půl. Děti si vyzvedáváte před školou (ti co jdou po vyučování), u jídelny (ti co jdou po obědě) nebo odpoledne na školním dvoře (bude otevřená boční branka, ale pustíme Vás jen ke spodní, dítě paní vychovatelky pošlou za Vámi). Pokud bude pršet a děti budou ve třídách, zvoňte si odpoledne na školu. Děti mají mít aspoň dvě roušky, ideální je ta na gumičky dozadu, děcka si ji mohou stáhnout na krk a pak jen vytáhnout, když půjdou na chodbu nebo na dvůr. Děti musí mít roušku ve společných prostorách, takže už při vstupu do školy. Na přestávky budeme nadále chodit ven. Ráda bych v rámci prvouky vyrazila i do lesa nebo k rybníku, takže můžete dát dětem do aktovky repelent, nechají si ho v šatně. Pokud máte jakékoliv dotazy, zavolejte nebo napište, pokud budu vědět, zodpovím. Ono se toho určite hodně ještě vyvrbí během pondělí. Ale nejdůležitější je, aby se děti těšily do školy. Já už se na ně těším mooooc! :) 

Většina třídy zůstává doma. Můžete se zkusit připojit přes Skype, úkoly budu dál dávat i na internet. Do konce školního roku bychom měli zvádnout dokončit písanku a matematiku, což by neměl být problém. Poslední díl slabikáře nemusíme stihnout celý, necháme si zbytek do druhé třídy. :) Takže počítejte každý týden zhruba 5 stránek z matematiky a 5 stránek z písanky. V pondělí se vrátíme ke čtení z 2. dílu Slabikáře, abych zjistila, jak na tom jsme, pak se vrhneme na 3. díl. Ale budu vás pravidelně informovat zde v úkolech, jak daleko jsme pokročili.

AHOJ, ZDRAVÍM VŠECHNY TROSEČNÍKY, KTEŘÍ UVÍZLI DOMA! :)

POKUD SE VÁM ZÍTRA PODAŘÍ PŘIPOJIT NA SKYPE, NACHYSTEJTE SI DRUHÝ DÍL SLABIKÁŘE, MATEMATIKU A PÍSANKU. ZKUSÍME SE SPOLEČNĚ UČIT NA DÁLKU. AŤ SI TAKY UŽIJEME NĚJAKÉ DOBRODRUŽSTVÍ! :)

KDYBY SE SPOJENÍ NEZDAŘILO NEBO NEBUDETE MÍT MOŽNOST SE PŘIPOJIT, VRHNĚTE SE ZÍTRA NA DALŠÍ STRANU V PÍSANCE - STR. 17. JE TO OPAKOVÁNÍ PÍSMEN, KTERÁ UŽ UMÍTE. POZOR U PSANÍ JMEN, MUSÍME PSÁT VELKÉ PÍSMENO. V MATEMATICE NA NÁS ČEKÁ POČÍTÁNÍ NA STR. 39. POKUD BUDETE HODNĚ RYCHLÍ, MŮŽETE SI VYPLNIT I MALOU MATEMATIKU NA STR. 23. MY BUDEME ZÍTRA VE ŠKOLE ČÍST Z 2. DÍLU SLABIKÁŘE, ABYCH ZJISTILA, JAK MOC JSTE SE ZLEPŠILI ZA TY DVA MĚSÍCE, CO JSME SE NEVIDĚLI. VY DOMA SI MŮŽETE VZÍT NA ČTENÍ KLIDNĚ KNÍŽKU NEBO MALOU AGÁTU, ČTĚTE NAHLAS NĚKOMU DOSPĚLÉMU. POKUSTE SE ČÍST PŘEDLOŽKY DOHROMADY SE SLOVEM A NA KONCI VĚTY ZASTAVIT.

JÁ VÁM KAŽDÉ ODPOLEDNE NAPÍŠU, KOLIK JSME TOHO ZVLÁDLI MY VE ŠKOLE.

MĚJTE SE MOC HEZKY A BĚŽTE SE OBČAS PROBĚHNOUT VEN NADÝCHAT SE ČERSTVÉHO VZDUCHU, KDYŽ UŽ NEMUSÍME NOSIT ROUŠKY. :)

MOC VÁS ZDRAVÍ

PANÍ UČITELKA MÍLA

  

22. 5.

Prosíme rodiče, aby respektovali čas příchodu dětí do školy (1. třída od 7.15 do 7.25). Z hygienických důvodů jsou zrušeny dopolední svačiny a pitný režim, dejte, prosím, dětem láhev s pitím a svačinku.


V pondělí od 7.30 se pokusíme přes Skype spojit s dětmi, které zůstávají doma:

https://join.skype.com/o8gZ1k13YrjE 

18. 5.

 

AHOJ BROUČCI,

 

NĚKTEŘÍ MÁTE PŘED SEBOU POSLEDNÍ TÝDEN UČENÍ SE DOMA. UŽ SE TĚŠÍTE DO ŠKOLY TAK HODNĚ JAKO JÁ? :) MOC NÁS TAM SICE NEBUDE, ALE URČITĚ SI TO UŽIJEME. A VY OSTATNÍ, KTEŘÍ MUSÍTE ZŮSTAT DOMA, NEBUĎTE SMUTNÍ A UŽÍVEJTE SI S RODIČI, V ZÁŘÍ SE SNAD UŽ POTKÁME. 

 

TAK SE VRHNEME NA ÚKOLY, CO VY NA TO? :)

 

SLABIKÁŘ STR. 62 - 64

 

VE SLABIKÁŘI NA NÁS ČEKAJÍ POSLEDNÍ PÍSMENKA Q, X, W. TATO PÍSMENKA JSME SI NECHALI NA KONEC, PROTOŽE SE ZAS TAK ČASTO NEPOUŽÍVAJÍ. ALE TŘEBA W SE TI URČITE BUDE HODIT V ANGLIČTINĚ.

Abecede s Michalem

 

ZKUS NAJÍT A PODTRHNOUT TATO PÍSMENKA V BÁSNIČCE, MŮŽEŠ SE JI ZKUSIT NAUČIT NAZPAMĚT.

 

NA STR. 63 CV. 4 MÁŠ POD KAŽDÝM SLOVEM NAPSÁNO, JAK SE SPRÁVNĚ ČTE. VÍŠ, CO TA SLOVA ZNAMENAJÍ?

 

STR. 64 CV. 4 - OBRÁZEK RODINY SE TI BUDE LÉPE MALOVAT NA VĚTŠÍ PAPÍR, AŤ MÁŠ DOST MÍSTA NA VŠECHNY ČLENY RODINY. :)

 

TAK A TEĎ UŽ UMÍŠ VŠECHNA PÍSMENKA. JE Z TEBE OPRAVDOVÝ ČTENÁŘ. POKUD JSI JEŠTĚ NEZAČAL, JE NEJVYŠŠÍ ČAS VZÍT SI KNÍŽKU A ZAČÍT SI JI ČÍST. PROTOŽE ČTENÍ KNÍŽEK JE BÁJEČNÁ VĚC. MŮŽEŠ SI JI VZÍT VEN NA ZAHRADU NA SLUNÍČKO NEBO SE S NÍ SCHOULIT V KŘESLE, KDYŽ VENKU PRŠÍ. POKUD DOMA ŽÁDNOU VHODNOU KNÍŽKU NEMÁŠ, STAV SE ZA MNOU DO ŠKOLY, VYBEREME SPOLU NĚCO VE ŠKOLNÍ KNIHOVNĚ.

 

TAKOVÍ SKVĚLÍ ČTENÁŘI, JAKO JSTE TEĎ VY, MOHOU ČÍST I SLOŽITĚJŠÍ PŘÍBĚHY A PLNIT TĚŽŠÍ ÚKOLY. A K TOMU MÁME 3. DÍL SLABIKÁŘE.

 

OTEVŘI SI HO NA STR. 2. I MATÝSEK SE UŽ NAUČIL ČÍST. MÁME TADY O TOM KRÁSNOU BÁSNIČKU. PŘEČTI SI JI A ZKUS K NÍ VYBRAT SPRÁVNÝ OBRÁZEK. DALŠÍ ÚKOLY NA TÉTO STRANĚ PRO TEBE BUDOU ASI HRAČKA.

 

PÍSANKA STR. 12 - 16

 

DOBŘE SI PŘEČTI OTÁZKY NA KONCI STRÁNKY, AŤ NA NĚ SPRÁVNĚ ODPOVÍŠ. NĚKTERÉ JSOU POŘÁDNĚ ZÁLUDNÉ. :)

 

MATEMATIKA STR. 34 - 38; PRO RYCHLÍKY MALÁ 17 - 21

 

V MATEMATICE TĚ SNAD NIC NEZASKOČÍ, ALE MŮŽEŠ SE PODÍVAT NA VIDEA

 

A KDYŽ PŮJDEŠ NA VYCHÁZKU DO LESA, NEBO TŘEBA I JEN VYBĚHNEŠ NA ZAHRADU, DOBŘE SE DÍVEJ KOLEM SEBE, CO TEĎ KVETE, JAK SE MĚNÍ STROMY, JAKÉ ŽIVOČICHY VIDÍŠ A SLYŠÍŠ. NENÍ TO KRÁSA? TAK SE POŘÁDNĚ NADECHNI A USMĚJ SE NA SLUNÍČKO.:)

 

PŘEJI VÁM VŠEM USMĚVAVÉ DNY.

 

PANÍ UČITELKA MÍLA

 


 

Milí rodiče, protože mně v posledních dnech kolabuje technika přímo pod rukama :), nedaří se mi dneska dát odkazy do úkolů. Zkusím to zítra ve škole. Také se pokusím dát spojení na skype a pokud máte možnost, uděláme cvičný pokus. Dneska už se bojím cokoliv zmáčnout, aby mi náhodou nevybuchla klávesnice.:) V případě potřeby budu ve škole určitě v úterý a ve středu od 8 do 14 hodin.

 

Přeji Vám pokud možno klidné dny.

 

Milada Pavlišová

P.S. Hurá, tak odkazy už přidávám.

Tak ještě odkaz na Skype: https://join.skype.com/o8gZ1k13YrjE

Doufám, že bude funkční. Zkusím se připojit zítra (v úterý) v 9 hodin. Jestli budete mít možnost, ráda vyzkouším spojení a uvidím děti. :)


Vážení rodiče
s příchodem dítěte do školy je potřeba dodat čestné prohlášení.
Vyplněné a podepsané je žáci odevzdají při prvním vstupu do budovy školy. Bez tohoto prohlášení nemůžeme dítě do školní budovy vpustit.
Pokud nemáte možnost prohlášení vytisknout, můžete si je vyzvednout ve škole ve středu 13.5. nebo příští týden v úterý a ve středu od 8 - 14 hod.


* Dopis pro rodiče
* Čestné prohlášení
* Dokument MŠMT o ochraně zdraví

Žádáme rodiče žáků, kteří nejsou nahlášeni na výuku, aby se stavili vyklidit skříňky v šatně, v termínech středa 8 - 15,30, pátek 12 - 15,30; příští týden úterý, středa 8 - 14, pátek 12 - 15,30. V případě potřeby i jindy po telefonické domluvě. Děkujeme.


Úkoly pro rychlíky :)

Čtení s porozuměním - Vodní dům

Počítání se symboly - tady už se musí trošku přemýšlet :)

Počítání se symboly - řešení

11.5. - 15. 5.

AHOJ ZLATÍČKA,

POMALU SE BLÍŽÍ NÁVRAT NĚKTERÝCH Z VÁS DO ŠKOLY. UŽ SE NA VÁS MOC TĚŠÍM. TENTO TÝDEN NÁS ČEKÁ ČTENÍ DALŠÍCH ZAPEKLITÝCH SLABIK. TAK JDEME NA TO.

SLABIKÁŘ STR. 58 - 61

MÁME TADY SLABIKY DI, TI, NI. KDYŽ NAPÍŠU ZA PÍSMENO D, T, N PÍSMENKO MĚKKÉ I, ČTU SLABIKU MĚKCE (JAKO BY TAM BYL HÁČEK): ĎI, ŤI, ŇI. PŘEČTI SI BÁSNIČKU A ZAKROUŽKUJ VŠECHNY SLABIKY DI, TI, NI, DÍ, TÍ, NÍ. BÁSNIČKU SE MŮŽEŠ NAUČIT. ZNÁŠ NĚJAKOU POHÁDKU O VODNÍKOVI? JAK BY SE TAKOVÝ VODNÍK MOHL JMENOVAT? CO TŘEBA ČEPEČEK? ŽE SE VÁM TO JMÉNO ZDÁ DIVNÉ? TAK SE MŮŽETE PODÍVAT NA POHÁDKU ZDE.

POZOR NA ČTENÍ NA STRANĚ 60: VE SLABICE DY ČTU D, ALE VE SLABICE DÍ MUSÍM ČÍST Ď. STEJNĚ I VE CV. 2 A 3.

MŮŽEŠ ČÍST NA RYCHLOST ZDE.

NA STR. 61 VE CV. 2 VYBÍRÁME SLABIKU, KTEROU MÁ SLOVO NA KONCI. ŘEKNI SI SLOVO NĚKOLIKRÁT, URČITĚ NA TO PŘIJDEŠ. VE CV. 3 SE NÁM DO VĚT OPĚT PŘIPLETLI VETŘELCI.

PÍSANKA STR. 7 - 11

PÍSMENKO H JE POŘÁDNĚ ZAPLETENÉ, MŮŽEŠ JE ZKUSIT NEJPRVE POŘÁDNĚ NATRÉNOVAT DO SEŠITU NEBO NA MAZACÍ TABULKU. TAKÉ PÍSMENO K TI ASI DÁ ZABRAT. ALE SPOUSTA Z VÁS UŽ SE TEĎ UMÍ PODEPSAT. :)

A KDYŽ TO VŠECHNO STIHNEŠ, MŮŽETE ZKUSIT DIKTÁT.

MATEMATIKA 29 - 33, MALÁ JEN STR. 22

V MATEMATICE NA NÁS TENTOKRÁT OPĚT ČEKAJÍ HODINY. JEŠTĚ JE BUDEME PROCVIČOVAT VE ŠKOLE, TAKŽE SE NEMUSÍŠ TRÁPIT, POKUD TI TO ZATÍM NEJDE. NA STR. 31 NÁS ČEKAJÍ DALŠÍ ČÍSLA, ALE TY UŽ JE ASI ZNÁŠ. :) TAKŽE SE MŮŽEME PUSTIT DO POČÍTÁNÍ DO 20. :)

POKUD SI NEBUDEŠ VĚDĚT RADY, PODÍVEJ SE NA VIDEO.

VE ŠKOLE BUDU OPĚT V ÚTERÝ A VE STŘEDU OD 8 DO 14 HODIN. POKUD BUDETE COKOLIV POTŘEBOVAT, STAVTE SE, RÁDA VÁS UVIDÍM.

MĚJTE SE HEZKY A USMÍVEJTE SE.

PANÍ UČITELKA MÍLA


Milí rodiče, 

děkujeme za vyplnění dotazníků, v úterý máme opět poradu a naplánujeme výuku, aby vše proběhlo podle požadavků ministerstva. Ráda bych dětem, které zůstanou doma, umožnila účast na výuce. Možné je propojení přes skype nebo přes aplikaci TEAMS na Office 365. Tu teď zkouším otestovat na čtvrťácích.:) Jen si nejsem jistá, jestli spojení vydrží školní wifi. :( Pošlu Vám bližší informace mailem. Mějte se pěkně, přeji všem pevné zdraví a hodně duševních sil.

Milada Pavlišová


4. 5.

AHOJ BROUČCI,

MÁME TADY NOVÝ MĚSÍC - KVĚTEN. UŽ TO SLOVO UMÍME PŘEČÍST A MOC STRÁNEK VE SLABIKÁŘI NÁM NEZBÝVÁ. COPAK TAM MÁME NA TENTO TÝDEN?

SLABIKÁŘ STR. 54-57

DNES NÁS ČEKÁ SLABIKA MĚ. UŽ VÍME, ŽE SLABIKA S PÍSMENEM Ě (S HÁČKEM) JE MĚKKOUČKÁ - TUHLE ČTEME MŇE.

HNED NA ZAČÁTKU MÁME KRÁSNOU BÁSNIČKU. ZKUSTE SE JI NAUČIT A HLAVNĚ SE JÍ ZKUSÍME VŠICHNI ŘÍDIT, CO VY NA TO? POKUSTE SE USMÁT NA VŠECHNY OKOLO VÁS. A JÁ POSÍLÁM ÚSMĚV VÁM. :) VE CV. 5 NAPIŠ JEN TOLIK SLOV, KOLIK NAJDEŠ, NEMUSÍŠ ZAPLNIT VŠECHNY LINKY.

NA STR. 55 U CV. 2 ZKUS SPRÁVNÝ ZVONEK VYBARVIT. OBRÁZEK VAŠEHO DOMU MŮŽETE NAKRESLIT NA PAPÍR.

NA STR. 56 A 57 NÁS ČEKÁ ČTENÍ SLOV, KTERÁ KRÁSNĚ DRNČÍ, ALE NENÍ TO ZAS TAK JEDNODUCHÉ. PROCVIČOVAT ČTENÍ MŮŽETE I V MALÉ AGÁTĚ NEBO TADY.

PÍSANKA STR. 3-6

PÍSMENKA N A M URČITĚ ZVLÁDNETE BEZ PROBLÉMŮ, POTOM JE OTOČÍME A MÁME PÍSMENO U. :) A SCHVÁLNĚ VYZKOUŠEJTE RODIČE, JESTLI UMÍ NAPSAT PSACÍ VELKÉ Y. MOC SE NEPOUŽÍVÁ, TAKŽE TO MOŽNÁ ZAPOMNĚLI. A VY JE TO TEĎ MŮŽETE ZNOVU NAUČIT. :)

POKUD VÁM ZBYDE ČAS, ZKUSTE POPROSIT NĚKOHO DOSPĚLÉHO, ABY VÁM NADIKTOVAL DIKTÁT, NAPŘ. hrách, gril, žirafa, Ilona, moucha.

MATEMATIKA STR. 26 -28, MALÁ STR. 13-16

STR. 27 CV. 3 - POMŮŽE VÁM VIDEO ZDE

PROCVIČOVAT MŮŽEŠ TAKÉ IC TADY

POKUD BUDETE COKOLIV POTŘEBOVAT, ZAVOLEJTE NEBO SE ZASTAVTE. VE ŠKOLE BUDU OPĚT V ÚTERÝ A VE STŘEDU OD 8 DO 14 HODIN. V ÚTERÝ BUDEME MÍT OD 9 HODIN PORADU (MUSÍME PROMYSLET, JAK BEZPEČNĚ ZVLÁDNOUT VÁŠ NÁVRAT DO ŠKOLY), TA POTRVÁ URČITĚ ALESPOŇ DVĚ HODINY. PŘIJĎTE TEDY RADĚJI PO POLEDNI. DĚKUJI.

MĚJTE SE HEZKY, UŽÍVEJTE KVĚTNOVÉHO SLUNÍČKA A NEBOJTE SE DEŠTĚ, ALESPOŇ VYROSTETE. :)

MOC NA VÁS MYSLÍM.

PANÍ UČITELKA MÍLA

PSSST! JEŠTĚ JEDNO TAJEMSTVÍ. VÍTE, ŽE V NEDĚLI BUDOU MÍT VŠECHNY MAMINKY SVÁTEK? CO TAKHLE NAMALOVAT TÉ SVÉ OBRÁZEK A NAPSAT JÍ TAM NĚCO PĚKNÉHO. TŘEBA: MAMI, MÁM TĚ MOC RÁD! MAMI, MÁM TĚ MOC RÁDA! NEBO VYMYSLETE NĚCO SAMI. JSTE ŠIKULKY, URČITĚ TO ZVLÁDNETE. MŮŽETE VYUŽÍT I ŠABLONU PŘÁNÍČKA ZDE. MOC MAMINKY ODE MĚ POZDRAVUJTE, JSOU TO HRDINKY, ŽE TO S VÁMI VŠECHNO DOMA ZVLÁDAJÍ. :)

ÚKOLY NA TENTO TÝDEN K VYTIŠTĚNÍ ZDE.

CHYSTÁTE SE NA VYCHÁZKU DO LESA? TADY JE PRO ZÁJEMCE LIST S ÚKOLY. :) ZAKŘÍŽKUJ, CO CESTOU UVIDÍŠ.

ČTENÍ S POROZUMĚNÍM - PANDA

MATEMATICKÉ KYTIČKY

ČARODĚJNICE - ČTI A POČÍTEJ SLABIKY

POČÍTEJ A NAJDI CESTU ČARODĚJNICI

27. 4.

AHOJ SLUNÍČKA,

VYSPALI JSTE SE DO RŮŽOVA? VĚŘÍM, ŽE ANO. TENTO PRACOVNÍ TÝDEN BUDE O JEDEN DEN KRATŠÍ, TAKŽE I ÚKOLŮ BUDE MÉNĚ. TAK HONEM DO TOHO A PŮL JE HOTOVO! :)

SLABIKÁŘ STR. 50- 53

PODÍVEJTE SE NA STR. 50 - PÍSMENKA ZNÁME, ALE NAD E MÁME HÁČEK. ZNAMENÁ TO, ŽE MÁME SLABIKU PŘEČÍST JEMŇOUNCE, MĚKCE, JAKO KDYŽ TA VÍLA NA OBRÁZKU NAŠLAPUJE NA TRÁVU. JAK TO ALE UDĚLAT? PŘIDÁME SI HLÁSKU J, TAKŽE ČTEME: BJE, PJE, VJE. ZKUSTE SI ŘÍCT BE A BJE. SLYŠÍTE TEN ROZDÍL? OBR DUPE BE, BE, ALE VÍLA NAŠLAPUJE BJE, BJE. A TEN HÁČEK VYPADÁ JAKO VĚNEČEK VÍLY, TAKŽE SI TO PODLE NĚHO MŮŽEME PAMATOVAT. :)

ZKUSTE SI PŘEČÍST BÁSNIČKU A PODTRHNOUT VŠECHNY SLABIKY BĚ, PĚ, VĚ. MŮŽETE SE JI I NAUČIT. A TŘEBA I NAMALOVAT NA PAPÍR, JAK SI TAKOVOU VÍLU PŘEDSTAVUJETE VY. OSTATNÍ CVIČENÍ NA STR. 50 A 51 ZVLÁDNETE URČITĚ NA JEDNIČKU. JEN POZOR PŘI PSANÍ SLOV, KDYŽ SLYŠÍME BJE, VJE, PJE MUSÍME PSÁT BĚ, VĚ, PĚ.

NA STR. 52 NÁS ČEKÁ NOVÉ CVIČENÍ 2. JSOU TO VĚTY, VE KTERÝCH SE UKRYLI VETŘELCI. MUSÍME POZORNĚ ČÍST, ABYCHOM JE NAŠLI.

NA STR. 53 SI DOBŘE PROHLÉDNĚTE I OBRÁZKY, JAK HOLČIČKY VYPADAJÍ, BUDE SE VÁM TO HODIT VE CV. 2. CV. 3 BY SE MOHLO LÍBIT I KLUKŮM. MŮŽETE KRESLIT NA PAPÍR, AŤ MÁTE DOSTATEK MÍSTA. A VETŘELCI SE NÁM UKRYLI I VE CV. 4.

ZDE ODKAZ NA STRÁNKU VE SLABIKÁŘI, MŮŽETE PROCVIČOVAT TŘEBA ČTENÍ NA RYCHLOST.

PÍSANKA STR. 47 - 48, 3.DÍL STR. 1 - 2

NEJPRVE DOPÍŠEME POSLEDNÍ DVĚ STRANY V 2. DÍLU PÍSANKY (STR. 47 OBRÁZKY- LEGO, GOLF, STR. 48 - DRAK, VLAK, SLON, KRÁL). A TEĎ SI OTEVŘEME NOVOU PÍSANKU. NAUČÍME SE V NÍ PSÁT VELKÁ PSACÍ PÍSMENA, ABYCHOM SE UMĚLI PODEPSAT. TAKÉ JE PÍŠEME NA ZAČÁTKU VĚTY. PRVNÍ PÍSMENO JE I. NA OBRÁZKU JE KLUK. PŘEČTI SI, JAK SE JMENUJE. BUDEŠ TO POTŘEBOVAT V POSLEDNÍ VĚTĚ. BUDEME ODPOVÍDAT CELOU VĚTOU. UŽ VÍŠ? IVAN RÁD PIJE LIMONÁDU. 

A POZNALI JSTE, CO PIJE IVETA? SUPER! JE TO ČAJ.

NA STR. 2 NÁS ČEKÁ PÍSMENO J. COPAK TO SVAČÍ JANA? SPRÁVNĚ, JE TO KOLÁČ. :)

MATEMATIKA STR. 22 - 25

NA STR. 22 BUDEME POČÍTAT, KOLIK HOLKÁM ZBYLO VAJÍČEK. NA STR. 23 DÁVEJTE POZOR U CV. 1 A 3, JAKÉ MÁTE ZNAMÉNKO. STR. 24 A 25 VYPADÁ DĚSIVĚ, SAMÉ PŘÍKLADY. ALE MŮŽETE SI DĚLAT PŘESTÁVKY, TŘEBA NA ČTENÍ. NA STR. 25 SE POUŽÍVÁ DOPOČÍTADLO, KTERÉ MÁTE ASI VĚTŠINOU VE ŠKOLE. MŮŽETE SI POMOCI TŘEBA S BONBONY NEBO FAZOLEMI. A NEZAPOMÍNEJTE, ŽE MÁTE PRSTY I NA NOHÁCH. :)

VŠECHNA VÝUKOVÁ VIDEA K MATEMATICE NAJDETE ZDE.

VE ŠKOLE BUDU V ÚTERÝ A VE STŘEDU OD 8 HODIN. ODJÍŽDĚT BUDU ASI NEJDŘÍV KOLEM 14 HODINY. POKUD BUDETE COKOLIV POTŘEBOVAT, MŮŽETE SE STAVIT. TELEFONOVAT MŮŽETE SAMOZŘEJMĚ KDYKOLIV. :)

MĚJTE SE KRÁSNĚ A DRŽTE SE DÁL OD BACILŮ. RADĚJI SE PROJDĚTE V LESE. MŮŽETE SI CESTOU OPAKOVAT DNY V TÝDNU. A VE ČTVRTEK POZOR NA OHEŇ, AŤ SE NESPÁLÍTE.

MOC NA VÁS MYSLÍM A TĚŠÍM SE BRZY NA SHLEDANOU

PANÍ UČITELKA MÍLA

 

CELÉ ZADÁNÍ K VYTIŠTĚNÍ ZDE

BÁSNIČKA NA DNY V TÝDNU

Vážení rodiče. Máme za sebou několik týdnů "dálkové výuky" a chtěli bychom aktivně reagovat na Vaše podněty. Prosíme tedy o vyplnění krátkého dotazníku. Děkujeme. DOTAZNÍK

20. 4.

AHOJ BROUČCI,

DOUFÁM, ŽE JSTE SE DOBŘE VYSPALI DO NOVÉHO TÝDNE. TAKŽE CO NÁS ČEKÁ:

SLABIKÁŘ -STR.45 - 49

NEJPRVE NÁS ČEKÁ POVÍDÁNÍ O MLÁĎATECH DOMÁCÍCH ZVÍŘAT. TY ZNÁME I Z PRVOUKY.

MINULÝ TÝDEN JSTE SE NAUČILI ČÍST PÍSMENKA Ď, Ť, Ň. KDYŽ ZA NĚ PŘIDÁME E, MUSÍME PŘESUNOUT HÁČEK. NENÍ TO TAK TĚŽKÉ, ŽE? :)

PROCVIČOVAT INTERAKTIVNÍ CVIČENÍ ZE SLABIKÁŘE MŮŽETE ZDE (NAPŘ.STR. 47 CV.2)

PÍSANKA STR. 42 - 46

TENTOKRÁT BUDEME PSÁT NOVÁ PÍSMENA. I KDYŽ PÍSMENO CH ZASE ÚPLNĚ NOVÉ NENÍ, PROTOŽE JE POSKLÁDANÉ Z PÍSMENA C A PÍSMENA H.

ZATO PÍSMENKO F BUDE TROŠKU OŘÍŠEK. DOBŘE SE PODÍVEJ, JAK NAPSAT SMYČKU.

PÍSMENO G URČITĚ ZVLÁDNETE. ALE VÍTE, JAKÁ SLOVA NAPSAT K OBRÁZKŮM? (str. 43 - socha, buchta, str. 45 - fazole, fén)

MATEMATIKA - STR. 17 - 21, MALÁ PO STR. 12

JEŠTĚ POŘÁD POČÍTÁME VELIKONOČNÍ VAJÍČKA. :) VY UŽ JE MÁTE DOMA SNĚZENÁ? :)

VÝUKOVÁ VIDEA ZDE

A KDYŽ VÁM ZBYDE TENTO TÝDEN ČAS, ZKUSTE SI ŘÍKAT NÁZVY MĚSÍCŮ V ROCE. A MŮŽETE U TOHO DĚLAT TŘEBA DŘEPY.

PÍSNIČKA MĚSÍCE

PŘEJI VÁM VŠEM HEZKÉ JARNÍ DNY A BUĎTE ZDRAVÍ.

PANÍ UČITELKA MÍLA

Milí rodiče,

moc děkujeme za vyplnění dotazníků. Jsem ráda, že to s dětmi doma zvládáte. Prioritou pro nás bude letos čtení. Neznamená to ale, že musíme stihnout třetí díl slabikáře. Ten si klidně dočteme ve druhé třídě. Sešit s pomocnými linkami můžete využívat dle potřeby. Jak už jsem psala dříve, bylo by fajn napsat alespoň jednou týdně diktát na probraná slova z písanky, např. růže, kočka, bouda, plete, hory (stačí 4 - 5 slov). Budu Vám vděčná, když chyby opravíte např. zelenou pastelkou, a děti si napíšou opravu, ať si chybu uvědomí. Ve středu budu od 8 hodin ve škole, pokud cokoliv potřebujete, můžete se stavit. Můžete donést druhý díl matematiky, případně popsaný sešit do češtiny, já ho dětem opravím, ať mají nějaké jedničky pro radost. Ve škole je také možnost půjčit ke čtení knihy vhodné pro prvňáčky. Ráda Vás uvidím.

Mějte se moc hezky a držte se.

Milada Pavlišová

 

Všechny výše uvedené úkoly na tento týden ve wordu k vytištění zde.
AHOJ RYCHLÍCI,

UŽ MÁTE VŠECHNO HOTOVO

A KOUŠETE SI NUDOU NEHTY? :) MŮŽETE SI VYTISKNOUT NĚJAKÝ Z TĚCHTO LISTŮ:

Matematické pyramidy

Pro malé stavitele :)

Čtení s porozuměním - raději vytisknout

14. 4.

AHOJ ZLATÍČKA,

TAK UŽ MÁME ZA SEBOU I VELIKONOCE, TO NÁM TO UTÍKÁ. TŘEBA UŽ SE BRZO UVIDÍME. SPOUSTA Z VÁS UŽ MÁ DOMA NOVÝ SLABIKÁŘ A PÍSANKU. POKUD NE, BUDU VE ŠKOLE TUTU STŘEDU OD 8 HODIN, MŮŽETE POPROSIT RODIČE O VYZVEDNUTÍ. ALE MY ZATÍM JEŠTĚ POŘÁD BUDEME POUŽÍVAT 2. DÍL.

A VY UŽ URČITĚ CHCETE VĚDĚT, NA CO SE VRHNOUT, ŽE? :)

SLABIKÁŘ - NA STR. 41 MÁME PĚKNÉ POVÍDÁNÍ O ZOO. PŘEČTI SI NEJPRVE SLOVA VE CV. 1 (PŘEDLOŽKU ČTEME DOHROMADY SE SLOVEM), POTOM SE PUSŤ DO CV. 2. ZVLÁDNEŠ POJMENOVAT VŠECHNA ZVÍŘATA NA OBRÁZCÍCH POD TEXTEM A VE CV. 3? MŮŽETE SI POPOVÍDAT S RODIČI O VAŠÍ NÁVŠTĚVĚ ZOO (KDE JSTE BYLI, CO JSTE VIDĚLI,...)

NA DALŠÍ STRANĚ NA NÁS ČEKAJÍ PÍSMENKA, KTERÁ UŽ ZNÁTE, ALE PŘIBYL NAD NIMI HÁČEK.

ABECEDA S MICHALEM Ť

ZKUSTE PŘEČÍST BÁSNIČKU. JELI JSTE TAKÉ NĚKDY NA LODI? URČITĚ ZVLÁDNETE I DALŠÍ CVIČENÍ NA STR. 42 - 44. OBRÁZEK KAMARÁDA (STR. 44) MŮŽETE NAMALOVAT NA VĚTŠÍ PAPÍR, AŤ MÁTE VÍC MÍSTA.

TADY MŮŽEŠ PROCVIČOVAT INTERAKTIVNÍ CVIČENÍ

PÍSANKA STR. 38 - 41

OBĚ PÍSMENKA UMÍME NAPSAT, JEN PŘIDÁME HÁČEK.

MATEMATIKA STR. 14 -16, MALÁ 8 - 10

TADY NÁS ČEKÁ POZNÁVÁNÍ ČASU NA HODINÁCH, S TÍM VÁM ASI BUDOU MUSET POMOCI RODIČE. PODÍVEJTE SE NA VIDEA, TŘEBA VÁM POMOHOU TAKÉ.


TAKÉ V PRVOUCE BYCHOM SI POVÍDALI O ČASE. JAK SE VĚCI MĚNÍ V PRŮBĚHU LET (STROMY, STAVBY), V PRŮBĚHU ROKU, JAK SE DĚLÍ ROK. ZOPAKUJTE SI, JAKÁ MÁME ROČNÍ OBDOBÍ, KTERÉ MÁME TEĎ, KTERÉ BYLO PŘED TÍM, BUDE POTOM, ...

MĚJTE SE KRÁSNĚ, MOC NA VÁS MYSLÍM, AŤ JSTE V POŘÁDKU A ZDRAVÍ.

SLUNÍČKOVÝ TÝDEN VÁM VŠEM PŘEJE

PANÍ UČITELKA MÍLA

 

Rodiče dětí MŠ i ZŠ si mohou prostřednictvím e-mailu vyžádat formulář na ošetřovné pro své děti na adrese:

Mimořádné opatření - uzavření základních škol

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

6. 4.

AHOJ BROUČCI,

UŽÍVÁTE SI JARA? PŘED NÁMI JSOU VELIKONOCE, A PROTOŽE BYCHOM MĚLI PRÁZDNINY, NEBUDEME TO TENTO TÝDEN MOC S UČENÍM PŘEHÁNĚT. :) RADĚJI VYBĚHNĚTE NA ZAHRADU NA SLUNÍČKO NEBO DO LESA. TAM SE ZKUSTE BEZ ROUŠKY POŘÁDNĚ NADECHNOUT. AŤ ZJISTÍTE, JAK VONÍ JARO.

KLUCI, MÁTE NEJVYŠŠÍ ČAS UPLÉST SI POMLÁZKU. I KDYŽ LETOS TOHO ASI MOC NEVYKOLEDUJETE.

HOLČIČKY, MY LETOS NEMUSÍME BARVIT TOLIK VAJÍČEK. ALE URČITĚ SE NECHÁME VYŠLEHAT ALESPOŇ OD TATÍNKŮ, AŤ NEUSCHNEME. :)

PŘEJI VÁM VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ DNY.

PANÍ UČITELKA MÍLA

A CO BYCHOM MOHLI ZVLÁDNOUT?

VE SLABIKÁŘI MÁME NOVÉ PÍSMENO G.

ABECEDA S MICHALEM - G

ZKUS SI PŘEČÍST BÁSNIČKU NA STR. 38, ZAKROUŽKOVAT PÍSMENA G, g. MŮŽEŠ SE JI I NAUČIT ZPAMĚTI, VYTLESKÁVAT NA NÍ SLABIKY.

VŠECHNA CVIČENÍ NA STR. 38 - 40 URČITĚ ZVLÁDNEŠ. HODNĚ PROCVIČ ČTENÍ, NĚKTERÁ SLOVA JSOU TĚŽKÁ A DLOUHÁ. MŮŽEŠ VYUŽÍT I MALOU AGÁTU.

ZDE MŮŽEŠ PROCVIČIT ČTENÍ NA RYCHLOST

PÍSANKA STR. 36 - 37 - JEN PŘIDÁŠ HÁČEK NAD C A MÁŠ PÍSMENO Č :)

V MATEMATICE UŽ NÁS ČEKÁJÍ POŘÁDNĚ DLOUHÉ PŘÍKLADY NA STR. 11.

NA STR. 12 MÁME ÚPLNĚ NOVÉ CVIČENÍ. PODÍVEJ SE NA VIDEO. A JESTLI TĚ TO BUDE BAVIT, MŮŽETE SI S RODIČI ZAHRÁT NÁMOŘNÍ BITVU - JESTLI SI JEŠTĚ Z DĚTSTVÍ BUDOU PAMATOVAT, JAK SE  HRAJE:).

A NA STR. 13 PŮJDEME S MATÝSKEM NAKUPOVAT.

VIDEA K MATEMATICE

MÍSTO PRVOUKY SI MŮŽEŠ S RODIČI POPOVÍDAT O VELIKONOCÍCH, JAKÉ ZVYKY A TRADICE SE S NIMI POJÍ.

A PRO NEJVĚTŠÍ RYCHLÍKY:

VELIKONOČNÍ MATEMATIKA

POČÍTÁNÍ S VAJÍČKY

A TROCHU JINÉ ÚKOLY

VELIKONOČNÍ OMALOVÁNKY


Stránky na procvičování čtení - Včelka:

 

 

Instrukce, jak použít promo kód UCIMESEDOMA:
1. Zadejte na počítači internetovou adresu www.vcelka.cz
2. Vpravo nahoře klikněte na červené tlačítko Vstup do aplikace
3. Zadejte postupně Váš email, heslo a další údaje potřebné pro registraci
4. Po dokončení registrace klikněte na tlačítko Přidejte prvního čtenáře
5. Postupujte dle instrukcí dokud neuvidíte seznam cvičení nově vytvořeného čtenáře
6. Klikněte na zelené tlačítko Použít promo kód
7. Vepište promo kód UCIMESEDOMA a klikněte na tlačítko Použít
8. Nyní můžete Včelku zdarma využívat po dobu 6 týdnů.


Milé maminky a tatínci,

moc Vám děkuji, že to s dětmi pořád zvládáte. Dnes jsem zahlédla potěšující zprávu, že by se mohly školy otevřít v polovině května. Buďme rádi alespoň za to, snad to opravdu vyjde. Přesto bych to nerada nechávala osudu, a proto bych Vás chtěla poprosit, jestli se můžete stavit do školy pro poslední díl písanky a slabikáře. Budu tam zítra, v úterý 7. 4., od 7 hodin. Zůstala bych do 14 hodin, ale pokud potřebujete později (nebo i dříve), napište nebo zavolejte, domluvíme se. Pokud Vám to nevyjde zítra, určitě se domluvíme na nějaký termín po Velikonocích. Zatím to "nehoří". Moc děkuji za spolupráci a přeji Vám klidné prožití velikonočních svátků a hodně zdraví a elánu do dalších dnů. :)  M. Pavlišová


30. 3.

AHOJ SLUNÍČKA,

SNAD JSME SI VŠICHNI UŽILI KRÁSNÝ VÍKEND. MOC MĚ POTĚŠILY ZPRÁVY A FOTKY OD VÁS, JSEM RÁDA, ŽE JSTE V POŘÁDKU A VŠECHNO ZVLÁDÁTE. VE STŘEDU SI DEJTE POZOR NA APRÍL, AŤ VÁS NĚKDO NENACHYTÁ NĚJAKÝM ŽERTÍKEM. :) TENTO TÝDEN NÁS ČEKÁ V PÍSANCE PÍSMENKO b, KDE MUSÍME DÁVAT POZOR NA SMYČKU. VE SLABIKÁŘI NÁM UŽ MOC PÍSMENEK NEZBÝVÁ, TENTO TÝDEN TO BUDE PÍSMENO F. A V MATEMATICE BUDEME POČÍTAT DO 15. ALE JÁ VĚŘÍM, ŽE TO ZVLÁDNETE, PROTOŽE MÁTE BÁJEČNÉ RODIČE, KTEŘÍ VÁM POMOHOU.

UŽIJTE SI CELÝ TÝDEN A NEZMRZNĚTE. :)

PANÍ UČITELKA MÍLA

A CO NÁS PŘESNĚ ČEKÁ?

SLABIKÁŘ STR. 33 - 37

V BÁSNIČCE SI ZAKROUŽKUJ PÍSMENKA F, f. ZKUS SE JI NAUČIT. OBRÁZEK SVÉHO POKOJE (STR. 37) MŮŽEŠ NAKRESLIT NA PAPÍR, AŤ MÁŠ VÍC MÍSTA.

Abeceda s Michalem F

ZDE můžeš číst cv. 1 (zmáčkni první černý čtvereček s nápisem IC), zvol si rychlost

PÍSANKA STR. 31 - 35

NA STR. 33 PÍŠEME K OBRÁZKŮM JEN SLABIKY, NA STR. 34 CELÁ SLOVA (KABÁT, BANÁN)

MATEMATIKA STR. 7 - 10, MALÁ STR. 4 - 7 (V MALÉ UDĚLEJ, JEN CO STIHNEŠ, NEMUSÍŠ VŠECHNO)

POMŮŽE TI VIDEO ZDE, STAČÍ VYBRAT SPRÁVNOU STRANU.

PRVOUKA - ZKUS SE ZAMYSLET, JAKÝ UŽITEK MÁME Z DOMÁCÍCH ZVÍŘAT (NEBO SE TAKÉ ŘÍKÁ HOSPODÁŘSKÝCH). CO NÁM DÁVÁ OVEČKA, KRÁVA, KŮŇ A DALŠÍ DOMÁCÍ ZVÍŘATA?

TADY NAJDEŠ SKLÁDAČKY A INFORMACE, SE ČTENÍM TI URČITĚ NĚKDO POMŮŽE.

DNES JE TO 100 LET, CO VZNIKLA NAŠE VLAJKA. ZKUS SI JI NAKRESLIT. NEBO POPROS NĚKOHO DOSPĚLÉHO, AŤ TI VYTISKNE OMALOVÁNKU A ZKUS JI SPRÁVNĚ VYMALOVAT.

PRO RYCHLÍKY BUDU OPĚT PŘIDÁVAT PRACOVNÍ LISTY K VYTIŠTĚNÍ. SCHOVÁVEJ SI JE, URČITĚ JEJICH SPLNĚNÍ ODMĚNÍME, AŽ SE UVIDÍME. :)

Kluk v motokáře

Malá čarodějnice

Delfín Filip - čtení s porozuměním

O Koblížkovi - čtení s porozuměním

23. 3.

AHOJ ZLATÍČKA,

DOUFÁM, ŽE JSTE VŠICHNI V POŘÁDKU A ZDRAVÍ. UŽ SE MI PO VÁS MOC STÝSKÁ. ALE URČITĚ VÁM TO I DOMA JDE STEJNĚ SKVĚLE JAKO VE ŠKOLE A UKAZUJETE RODIČŮM, JAK JSTE ŠIKOVNÍ. TENTO TÝDEN NA VÁS ČEKÁ NOVÉ PÍSMENKO VE SLABIKÁŘI I PÍSANCE. ALE ČÍST MŮŽETE I SVOJI KNÍŽKU.

PŘEJI VÁM HEZKÝ KONEC BŘEZNA.

PANÍ UČITELKA MÍLA

Slabikář str. 28 - 32

Abeceda s Michalem CH

Písanka str. 26 - 30

Matematika str. 3 - 6, malá str. 1 - 3

Výukové video ZDE

Řada čísel

Další úkoly do matiky - třeba pyramidy

Prvouka - můžete si zopakovat, jak se jmenují mláďata domácích zvířat, pozorovat hmyz, který opyluje květy, prohlédnout si rostlinu a pojmenovat její části - v zemi kořeny, cibule, nad zemí stonek, listy, květy

Prezentace - jarní květiny

Zde jsou stránky na výuku angličtiny, můžete využít taky.

Tady najdete směsku všech možných testů včetně prvouky, karaoke na písničky apod.

Milí rodiče, děkuji Vám, že se věnujete dětem v této náročné době. Vím, že je to často na nervy, já mám také už občas chuť moje děti vystřelit na Mars, ale snad to nějak zvládneme. Budu ráda za zpětnou vazbu, jak se dětem daří. Klidně mi napište na mail, WhatsApp, Messenger, jestli je jakýkoliv problém.  Když budete mít s dětmi chvilku volna, můžete s nimi hrát slovní kopanou (na poslední písmeno, ale i třeba slabiku), zazpívat si písničku a u toho vytleskávat slabiky, nechat je namalovat obrázek. K procvičování psaní můžete používat i náš sešit s kytičkami, pokud se vám podaří najít čas, zkuste s dětmi napsat diktát na procvičená slova z písanky - např. kámen, píše, dárky, louka (je potřeba děti upozornit, kde se píše i / y).

Pokud jste na začátku roku nevyužili heslo ke stažení našich učebnic do počítače, můžete je ještě teď zdarma stáhnout nebo využívat online ZDE

Pro obzvláště aktivní rychlíky :) budu postupně přidávat k vytištění úkoly:

Vybarvuj dýně podle počtu slabik ve slově

Vybarvuj hvězdičky podle počtu slabik
Kocour Tom - většina z vás už určitě zvládne přečíst a napsat odpovědi na otázky (tiskacím písmem) :)

Mořský koník - počítej a vybarvuj

Zvířata v lese - obrázkové čtení, lepší asi bude vytisknout

pokračování Zvířata jdou na piknik

Kdo rád počítá a vybarvuje, může se pustit do těchto obrázků:

Cvičitelka psů

Čertovské počítání

Kluk s drakem

16. 3.

Úkoly na tento týden:

Slabikář str. 22 - 27

Písanka str. 21 - 25

Matematika - dokončit velkou zelenou a malou modrou, nová fialová velká str. 1, 2; procvičujte, prosím, číselnou řadu do 20 (co je před 12, co je za 15,...)

ZDE videa k fialové matematice

V prvouce bychom měli začít probírat jaro, můžete si povídat o tom, jaké je počasí na jaře, vzít děti na zahradu a ukázat jim, co se seje a co sází, co zrovna kvete. :)

Přeji Vám klidný týden a pevnou imunitu i nervy. :)

Vzhledem k pravděpodobnému prodlužování uzavření škol bych Vás chtěla poprosit o vyzvednutí 3. dílu matematiky. Můžete se zastavit dopoledne ve škole, příp. telefonicky domluvíme jiný čas. Stačí během příštího týdne. Děkuji moc za pochopení.

13. 3.

Úkoly na pátek:

Písanka str. 20

Slabikář str. 21

Matematika str. 57

Matematika - rozklad čísel

Porovnávání

Procvičování čtení

12. 3.

Úkoly na čtvrtek:

Slabikář str. 20 - děti mohou zkusit přečíst básničku, zakroužkovat písmeno ž, ostatní cvičení znají :)

Písanka str. 19

Matematika str. 56 a 60

http://www.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-2-dil-aktualizovane-vydani/

10. 3.

Slabikář str. 18 cv. 1 číst, cv. 3 a 4 čti a piš

Prosím rodiče o spolupráci v době uzavření školy: s dětmi jsme domluvení, že každý den napíšou jednu stránku v písance (zítra str. 18 - slova psacím písmem obtáhnout, tiskacím nejprve přepsat na mazací tabulku a nechat od Vás zkontrolovat) a splní jednu stránku ve slabikáři - zítra str. 19, děti si s tím určitě poradí, jsou šikulky.

Pokud je budete potřebovat zabavit, mohou procvičovat i tady:

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-1-trida

https://skolakov.eu/matematika-1-trida/scitani-a-odcitani-do-10

Moc děkuji za Váš čas a ochotu, snad tato situace dlouho nepotrvá.

Nemocní:

Slabikář str. 18, písanka str. 17

Matematika str. 54, 55

 

9. 3.

Slabikář str. 17 cv. 1 čtení

Nemocní:

Slabikář str. 16 a 17, Písanka str. 16

Matematika str. 53, malá str. 46

 

Plavání: pro velký počet nahlášených dětí musíme rozdělit výuku do dvou skupin, z toho důvodu budou prvňáčci jezdit pouze 5x, od 17.4. do 29. 5. Cena 1000 Kč.

 

AJ- dnes nová slovíčka ( a birthday cake, a card, a candle, a balloon, a present, a badge)

Zde procvičování:

BIRTHDAY

PRESENT FOR SPIKE - PŘÍBĚH

THE WASHING MACHINE SONG

 

 

Grónská písnička:

https://www.youtube.com/watch?v=qwIeibV5lYw

 

Po celý školní rok probíhá sběr kůry, zvlášť třídíme pomerančovou a zvlášť citronovou (ta může být včetně oplodí). Prosím, kůru zvažte a množství zapište na lístek nebo do deníčku. Děkujeme.

 

ANGLIČTINA

 TOYS

COLOURS - BARVY

PÍSNIČKA - IF YOU ARE HAPPY ...

HAPPY HOUSE SONg

HELLO, I´M ......

 SLOVÍČKA -PROCVIČOVÁNÍ

Who is this?

Hello, hello. How are you?

 

 

 

Zde najdete videa nahraná autorem učebnice, můžete je chybějícím dětem pustit a při tom je nechat samotné pracovat :-)

http://www.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-1-dil-aktualizovane-vydani/

 

 

Škola zajistí nákup učebnic, pracovních sešitů, školních sešitů a dalších potřeb do VV, na tyto pomůcky bude vybírána platba 500 Kč.Novinky

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

On-line

Právě připojeni - hostů: 15 

PřihlášeníNajdi si